თვეში 0-101 კვტ.სთ-ის ჩათვლით – 14.731 თეთრი
თვეში 101-301 კილოვატი – 18.707 თეთრი
თვეში 301 კილოვატზე ზემოთ – 23.227 თეთრი
ბუნებრივი აირის გადასახადს რაც შეეხება, “თბილისი ენერჯის” აბონენტებისთვის 1 კუბური მეტრის ღირებულება საყოფაცხოვრებო აბონენტებისათვის 53.971 თეთრია, ხოლო “სოკარის” აბონენტებისთვის 56.928 თეთრი.
აღსანიშნავია, რომ თბილისის მერიის პროგრამა თბილისში რეგისტრირებული სოციალურად დაუცველი ოჯახებისთვის იანვარში, თებერვალში, მარტში, ნოემბერსა და დეკემბერში დარიცხული ელექტროენერგიის, დასუფთავებისა და წყლის გადასახადის სუბსიდირებას ითვალისწინებს.
სუბსიდია გაიცემა წინა თვის 20 რიცხვის მდგომარეობით სოციალურად დაუცველი ოჯახების მონაცემთა ერთიან ბაზაში ქ. თბილისში რეგისტრირებულ ოჯახებზე, რომელთა სარეიტინგო ქულა არ აღემატება 200 000-ს და ოჯახის დეკლარაციაში მითითებული აქვთ საყოფაცხოვრებო სექტორის ელექტროენერგიის/დასუფთავების/წყლის აბონენტის ნომერი.
სოციალურად დაუცველი ოჯახებისთვის, რომელთა სარეიტინგო ქულა არ აღემატება 70 000-ს, სუბსიდიის ჯამური ოდენობა განსაზღვრულია თვეში არაუმეტეს 106 ლარით, ხოლო სოციალურად დაუცველი ოჯახებისთვის, რომელთა სარეიტინგო ქულა 70 000-ზე მეტია და 200 000-ს არ აღემატება, სუბსიდიის ჯამური ოდენობა განსაზღვრულია თვეში არაუმეტეს 20 ლარით, დარიცხული გადასახადების მიხედვით, შემდეგი გამოთვლის მეთოდითა და პრიორიტეტებით. იხილეთ სრულად